סטודיו להדפס Amber


מי אני?

נעים מאוד, אני ענבר איצקוביץ. הקמתי את Amber Lining בתחילת 2016 כדי לתת ביטוי לאהבה שלי להדפסים ועיצוב טקסטיל. 
באפריל 2022 עברתי מהסטודיו הביתי לסטודיו חדש, ברחוב ראשי בכרכור. במקביל למעבר הפרדתי בין מוצרי הטקסטיל שבחנות, איתם התחלתי ב2016, לבין סדנאות וציוד ההדפס המהווים את עיקר העבודה שלי כיום.

Amber Lining - מוצרים מודפסים אותם אני מייצרת
Amber סטודיו להדפס - סדנאות, ערכות, שירותים משלימים

גדלתי במשפחה של יוצרים: סבתא שתפרה וסרגה ל"משכית" המיתולוגית, סבא עבד כנגר והורים שייצרו יחד עבודות נפחות וויטראז' בסטודיו שהיה חלק מהבית שלנו. אוירה של יצירתיות והשראה הייתה חלק בלתי נפרד מההתבגרות שלי.

באופן טבעי בחרתי, בשנים הראשונות של העסק, להפעיל את הסטודיו שלי בבית, מה שאפשר לעשייה שלי להיות חלק מהמשפחה. הסטודיו מאובזר בחומרים והציוד הדרוש להדפס משי ידני מקצועי בסדרות קטנות. ניתן ללמוד בו את טכניקת ההדפסה עצמה במסגרת סדנה, לאחר מכן אפשר להמשיך ולהגיע אליו כדי להדפיס באופן עצמאי לפי שעות.

בכניסה לסטודיו תמצאו חנות בה נמכרים מוצרי טקסטיל מודפסים אותם עיצבתי על בסיס איורים מקוריים. המוצרים הודפסו כאן בסטודיו על גבי בדים צבעוניים ולאחר מכן נתפרו ברובם על ידי. מה זה הדפס רשת או הדפס משי?

זו טכניקת הדפס ידנית, זאת אומרת, מדפיסים ממש עם הידיים ולא משתמשים בשום מכשיר מכאני או חשמלי בשביל להדפיס. ניתן ליצור עותקים רבים מכל הדפס תוך שימוש בגוונים שונים ובשכבות צבע. מדובר בטכניקה עתיקה אשר הופיעה לפני המאה ה-13 במזרח (כנראה סין) והגיע לאירופה במאה ה-18. 

כיום נשמרו העקרונות שבבסיס הטכניקה והיא משמשת אמנים ומעצבים רבים בכל עולם.
בעקבות המצאת חומרים רגישים לאור סביב המאה ה-20 (עיין ערך: המצלמה הראשונה), השימוש בשיטה נכנס לתעשייה בזכות היותה מדיום פשוט וזול להדפסה והעתקה איכותית על מגוון חומרים.


קראי עודכדאי ללומד הדפס?

כמובן שאני ממליצה (: מעבר לאפשרויות הרבות שהטכניקה הזו מאפשרת למי ששולט בה - היא נותנת לעוסק בה כמה שעות של שקט רוגע של ממש. אני קוראת לזה טיפול בהדפס. כשאני מלמדת הדפס רשת אני מבחינה בהתנגדויות, חרדות ובעיקר פרפקציוניזם אצל התלמידים שמפריעים ליצירתיות לבוא לידי ביטוי במלואה. בשלב מסוים כל זה משתחרר באופן טבעי (וגם קצת בעידוד שאר התלמידים) כאשר רואים שגם בטעות יש המון יופי.

בסטודיו מתקיימות סדנאות מקצועיות עד 4 משתתפים או סדנאות פרטיות. ניתן להזמין סדנאות הדפס זוגות, משפחות, חברות וקבוצות קטנות של עד 6 משתתפים. ניתנים גם שירותי השכרת עמדת עבודה וצילום רשתות למעצבים.


למידע נוסף


מוזמנים ומוזמנות להצטרף לקהילת הדפסים שהקמתי בפייסבוק ביולי 2017, שם אנחנו נעזרים אחד בשני, משתפים ביצירה שלנו ויוזמים מפגשים ואירועים לקהילה שלנו:
בקבוצה
"הדפס ידני וחבריו"